AUŠRA

ŠVENTĖS IR RENGINIAI
2010-2011 mokslo metai

Sveiki užsukę į lopšelį-darželį "Aušra". Prasideda nauji mokslo metai, o su jais ir mūsų šventės, draugystė, bendravimas, žaidimai ir dar daug žavių akimirkų, kurias kviečiame praleisti ir išgyventi kartu.

Mokomės saugaus eismo

Mokymas saugiai elgtis keliuose ir gatvėse yra vienas didžiausių prioritetų, todėl mes sausio mėnesį nusprendėme apsilankyti edukacinėse pamokėlėse, kurios labai šauniai organizuojamos Panevėžio rajono policijos komisariate "Saugaus eismo klasėje". Klasė skirta praktiniams saugaus eismo mokymams, kurioje vaikai pagilino ir įtvirtino saugaus eismo žinias ir įgūdžius. Vaikučiai gavo dovanų spalvingus atšvaistus.

Laisvės gynėjų dienos 20-metis. "Atmintis gyva, nes liudija"

Laisvės gynėjų dieną dalyvavome pilietinėje akcijoje "Atmintis gyva, nes liudija" ir languose 8.00 val. dešimčiai minučių uždegėme atminimo žvakeles.

"Mano šalis - laisva Lietuva"

Laisvės dienai paminėti "Skruzdėliukų", "Gandriukų", "Pelėdžiukų" grupių pedagogės Z. Armonavičienė, J. Petrulienė, T. Kvietkauskienė savo ugdytiniams organizavo viktoriną "Mano šalis - laisva Lietuva".

Auklėtoja V. Šaulinskaitė paruošė stendą darželio vaikams "Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena".

Jau vaikystės Kalėdos ateina

Ilgo laukimo - Advento laikotarpio, kulminacija - vaikučių  kalėdiniai šventiniai susitikimai su visus metus lauktu Kalėdų seneliu.

Žiemos pasaka

Darželio priešmokyklinių "Skruzdėliukų", "Gandriukų", "Pelėdžiukų" grupių vaikai smagiai leido laiką Panevėžio "Šaltinio" pagrindinės mokyklos darželių ugdytiniams organizuotame atvirame renginyje "Žiemos pasaka".

Tarptautinis dainavimo konkursas "Sing Christmas"

Kalėdų laukiančius panevėžiečius ir miesto svečius į šventines roges įsodino gruodžio 11-12 dienomis kino centre "Garsas" startavęs I tarptautinis dainavimo konkursas "Sing Christmas 2010". Lopšelio - darželio "Aušra" priešmokyklinio ugdymo grupių vaikučiai puikiai pasirodė G. Jakubėno organizuotame tarptautiniame dainavimo konkurse. Modernaus dainavimo studijos vadovo G. Jakubėno teigimu, I tarptautinis dainavimo konkursas "Sing Christmas 2010" gali drąsiai pretenduoti į vieno gražiausių kalėdinių renginių vardą. Konkurso organizatorius džiaugėsi, kad pavyko įgyvendinti bendrą darželių ir mokyklų projektą, suorganizuoti žymių panevėžiečių koncertą bei laureatų pasirodymą.

Eglučių paroda-paradas

Tai eglutė, tai daili, atsidžiaugti negali!
Puošėm, dirbome visi, - ir maži, ir dideli!
Prieš Šv. Kalėdas auklėtojos kartu su tėveliais ir vaikučiais papuošė įstaigą savo rankomis
sukurtomis eglutėmis.

Taip atrodo džiaugsmas

Renginys Pirmokų adaptacija "Taip atrodo džiaugsmas", kuris rudenį nuvilnijo "Verdenės" pagrindinėje mokykloje, mūsų darželio priešmokyklinio ugdymo grupių vaikus dar žingsneliu priartino prie mokyklinuko statuso. Vaikams bus drąsiau žengti pirmuosius žingsnius mokykloje.

Renginys-varžytuvės "Vaikai vaikams"

Renginys vyko "Verdenės" pagrindinėje mokykloje gruodžio pradžioje. Renginio tikslas buvo ugdyti kūrybiškumą, draugiškumą, bendradarbiavimą. Mūsų darželio mažieji šokėjai "Peliukai" puikiai pasirodė, gerai jautėsi varžydamiesi su kitų darželių vaikais. Vertinimo komisijos buvo nominuoti "Nuotaikingiausios grupės" apdovanojimui ir  apdovanoti varžytuvių taure.

Rudenėlio šventė "Moliūgo gimtadienis"

2010 metų spalio mėnesį lopšelio-darželio "Aušra" vaikai savo darželyje šventė "Moliūgo gimtadienį". "Moliūgo gimtadienio" metu pasveikinome vieni kitus su auksiniu rudenėliu ir rudens derliumi.  Šį renginį organizavo meninio ugdymo pedagogė Rita Jonelytė.
Mažųjų rudenėlis atėjo su menine programėle "Kas ten darže auga". Jį labai gražiai organizavo lopšelio auklėtoja Janina Gabrienė (zuikis).
Darželį papuošė rudeninė puokščių paroda "Sveikas, rudenėli".
"Gandriukų" grupės vaikai kartu su tėveliais vadovaujami priešmokyklinės grupės pedagogės Janinos Petrulienės paruošė ir pristatė kūrybinį projektą "Marsiečiai daže".

Medžių diena

Medžių dienos rytą vaikus grupėse pasveikino ir į šventę pakvietė Šarka Patarška. Ji atnešė medelių laišką, kurį vaikams ir darželio bendruomenei perskaitė kartu su Rudenėliu. Tuomet Šarka Patarška pasiūlė vaikams net ir rudenį rūpintis medeliais ir jų neskriausti. Vėliau visi linksmai nusiteikę šoko, dainavo, žaidė žaidimus.

Talentų šventė Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje

Lapkričio 15-ąją Mykolo Karkos pagrindinė mokykla sukvietė gausų būrį darželio auklėtinių į Talentų šventę, skirtą tradicinei mokyklos dienai paminėti. Žiūrovai negailėjo aplodismentų lopšelio-darželio "Aušra" šokėjėliams, šventei paruošusiems nuotaikingą ritminį šokį.

Žibintų šventė

Paskutinę lapkričio savaitę per darželį nupleveno Žibintų šventė, į darželį sukviesdama gausų būrį svečių iš aplinkinių lopšelių-darželių ir surinkdama į būrį visą "Aušros" darželio bendruomenę: vaikučius, tėvelius ir darbuotojus.
Šventės įkvėpėja ir organizatorė direktorės pavaduotoja ugdymui Vilma Samulionienė visus šventės dalyvius supažindino su lietuvių mitologija ir sugrąžino į praeitį. Visi šventės dalyviai patyrė džiugių emocijų ir neišdildomų įspūdžių.